Аромат — важлива частина наших спогадів: ми можемо відчути аромат певної людини на вулиці та згадати її, вдихнути аромат квітів та пригадати ту саму прогулянку чи день, а також вловити аромат свіжої випічки, яка нагадає дитинство та смаколики, які готувала мама.

Дослідження підтверджують, що певні види та категорії ароматів мають вплив не лише на окремі спогади, а й на поточний настрій та емоції людини. Розберемося, як працюють аромати та як вони діють на нас.

Покращення настрою

Мандарин, розмарин, кориця, ваніль, троянда, кедр, пачулі, бергамот та сандалове дерево — саме ці аромати дарують гарний настрій, бадьорість, енергію та позитивний стан. Ба більше, ці аромати нерідко підвищують тягу до покупок!

Приклад: парфум Tenderness з нотами бергамоту.

Заспокоєння

Окрема група ароматів може заспокоїти, розслабити, допомогти позбутися стресу та зменшити тривожність. Такими вважаються аромати лаванди, чебрецю, алое, жасмину та мигдалю.

Приклад: парфум Iri's №4 з нотами жасмину.

Концентрація

Так, іланг-іланг, кориця, імбир, чорний перець, лимон та перцева м'ята здатні підвищити пильність та концентрацію, збудити (в позитивному ключі), а також покращити нашу чутливість. Крім цього, ці аромати підвищать розумову активність та працездатність.

Приклад: парфум Iri's №2 з нотами іланг-ілангу.

Чуттєвість

Не секрет, що деякі з ароматів є афродизіаками, а тому допомагають підвищити привабливість та привернути до себе увагу. Серед таких — сандал, мускус, пачулі, жасмин та іланг-іланг.

Приклад: парфум London з нотами пачулі.

Однак, щоб там не казали дослідники, якщо певні квіти асоціюються у вас з негативною подією або спогадом, вони аж ніяк не покращать вам настрій, а тому в виборі орієнтуйтесь на власні відчуття, уподобання та бажання. 

P.S. А також не забувайте обирати стійкі та якісні аромати, які зможете знайти в Iris Aroma.